REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nie będzie zwolnień w ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Wielki piec nr 3 zostanie ponownie uruchomionyartykuł
Pokaż artykuł
Nie będzie zwolnień w ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Wielki piec nr 3 zostanie ponownie uruchomiony
Bardzo dobre informacje. Zostało podpisane porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi i zarządem ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Pracodawca zapewnił, że ponownie uruchomi wielki piec nr 3. Zagwarantował również, że tymczasowe ograniczenie produkcji w Dąbrowie Górniczej nie spowoduje zwolnień pracowników.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
Duży wzrost sprzedaży złota w Polsce. Zanosi się na rekordartykuł
Pokaż artykuł
Duży wzrost sprzedaży złota w Polsce. Zanosi się na rekord
W pierwszym kwartale tego roku Mennica Skarbowa odnotowała aż 50-procentowy wzrost sprzedaży złota (w ujęciu rocznym). Polacy kupili 700 kg tego kruszcu inwestycyjnego. Jeśli trend się utrzyma, do końca 2025 r. sprzedaż złota w naszym kraju wyniesie ponad 20 ton.
EDF Renewables Polska buduje pierwszy w Polsce komercyjny, wielkoskalowy magazyn energiiartykuł
Pokaż artykuł
EDF Renewables Polska buduje pierwszy w Polsce komercyjny, wielkoskalowy magazyn energii
Spółka EDF Renewables Polska oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie budowy pierwszego komercyjnego, wielkoskalowego magazynu energii w Polsce o mocy 50 MW. Wolnostojący magazyn zlokalizowany będzie w Starym Grodkowie (gmina Skoroszyce, powiat nyski) w woj. opolskim. Instalacja będzie się składać z bateryjnych kontenerowych magazynów energii, stacji transformatorowych nn/SN, stacji elektroenergetycznej wraz z transformatorem mocy SN/110kV. Magazyn będzie podłączony linią kablową 110kV do sieci elektroenergetycznej TAURON Dystrybucja.
Żelazna 54. Nowoczesna kamienica w sercu warszawskiej Woli [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Żelazna 54. Nowoczesna kamienica w sercu warszawskiej Woli [FILM+WIZUALIZACJE]
Na dynamicznie rozwijającej się Woli Matexi Polska realizuje swój projekt Żelazna 54. To współczesna interpretacja miejskiej kamienicy, która ma harmonijnie wpisać się w tkankę jednej z najbardziej prestiżowych części Warszawy. Zakończenie budowy zaplanowano na pierwszy kwartał 2026 roku.
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]
Miasto kupiło od spółki Kraków City Park 49 działek o łącznej powierzchni ok. 9,2 ha. Tereny znajdują się w obszarze użytku ekologicznego „Zakrzówek”, pomiędzy ul. Wyłom a ul. św. Jacka. Choć miejscowy plan dopuszczał w części z nich zabudowę wielorodzinną, dziś zyskują nowe przeznaczenie – jako przestrzeń zielona służąca wszystkim mieszkańcom.
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie artykuł
Pokaż artykuł
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie
PERN S.A. oraz Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (ZIOTP) zawarły wstępne porozumienie o współpracy przy realizacji programu rozbudowy polskiej infrastruktury paliwowej w celu przyłączenia jej do systemu rurociągów NATO.
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków  artykuł
Pokaż artykuł
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków
1 kwietnia 2026 roku w MESKO S.A. w Skarżysku – Kamiennej, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna pn. ”Ustanowienie zdolności produkcyjnych silnika rakietowego oraz głowicy fragmentującej”.
Przebudowany dworzec w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla podróżnych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przebudowany dworzec w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla podróżnych [ZDJĘCIA]
Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę zabytkowego dworca w Czechowicach-Dziedzicach – obiekt zyskał komfortową przestrzeń obsługi pasażerów, odnowioną elewację, nową wiatę peronową oraz zaaranżowane otoczenie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 61,5 mln zł, z czego ponad 47,7 mln zł wyniosło dofinansowanie z budżetu państwa. W czwartek 9 kwietnia 2026 r., podczas uroczystego otwarcia dworca, odsłonięto również tablicę upamiętniającą ważne wydarzenie związane z Ferdynandem Fochem, Marszałkiem Polski.
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!artykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!
Polski sektor wydobywczy stoi u progu historycznej rewolucji, która drastycznie zmieni układ sił na globalnym rynku surowców strategicznych. Kanadyjska spółka górnicza Lumina Metals oficjalnie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłaszając jednocześnie intencję zainwestowania w naszym kraju astronomicznej kwoty ponad 20 miliardów złotych.
Jest decyzja na budowę odcinka S19 na trasie Bielsk Podlaski – Boćkiartykuł
Pokaż artykuł
Jest decyzja na budowę odcinka S19 na trasie Bielsk Podlaski – Boćki
Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa kolejnego fragmentu korytarza transportowego Via Carpatia w województwie podlaskim. Dziś wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na 12-kilometrowy odcinek trasy na południe od Bielska Podlaskiego.
Newmark: Wielka Szóstka na rynku magazynowym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Newmark: Wielka Szóstka na rynku magazynowym w Polsce
Najwyższy czas, żeby przedefiniować Wielką Piątkę – hasło, którym określamy najważniejsze rynki logistyczne w Polsce. W praktyce tych rynków mamy już sześć. Warszawa, Górny i Dolny Śląsk, Polska Centralna, Poznań oraz… Trójmiasto – mówi Jakub Kurek, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
Powrót do rekordowego poziomu popytu na warszawskim rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
Powrót do rekordowego poziomu popytu na warszawskim rynku biurowym
W 2022 r. warszawski rynek biurowy odnotował jeden z najwyższych w historii poziomów popytu, który wyniósł ponad 860 tys. mkw., przy strukturze obejmującej przewagę nowych umów najmu i relokacji oraz ekspansji nad renegocjacjami. Jak podaje firma doradcza Savills pomimo, że czynsze nominalne pozostają stabilne i rosną głównie w wyniku indeksacji, to coraz większy udział w całkowitym koszcie najmu mają opłaty eksploatacyjne.
Handel w mniejszych miastach w rozkwicieartykuł
Pokaż artykuł
Handel w mniejszych miastach w rozkwicie
W 2022 roku inwestorzy działający na rynku handlowym w Polsce chętniej wybierali małe miasta (do 100 000 mieszkańców). Nowa podaż w tych ośrodkach miejskich wyniosła 60% całkowitego wolumenu, a dzięki temu zasoby małych miast są obecnie na porównywalnym poziomie, co tych średniej wielkości (100 000-400 000 mieszkańców). W dalszym ciągu największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się obiekty handlowe o małej skali, tj. parki handlowe oraz projekty typu strip mall. Od strony inwestycyjnej wolumen transakcji nieruchomości handlowych wzrósł o ponad 60% w porównaniu z 2021 rokiem.
Czas na mieszkania w biurowcach i hipermarketachartykuł
Pokaż artykuł
Czas na mieszkania w biurowcach i hipermarketach
Przygotowywana przez rząd ustawa ma znacznie uprościć przekształcanie obiektów biurowych oraz centrów handlowych o powierzchni powyżej 2000 mkw. w budynki mieszkalne. Dzięki nowym regulacjom zmiana funkcji takich nieruchomości ma być możliwa bez pozwolenia na budowę i składania projektu budowlanego. Czy niefunkcjonujące budynki biurowe i centra handlowe przejmować będzie mieszkaniówka? Są głosy za i przeciw.
Rusza budowa OTO Park Siemianowice [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa OTO Park Siemianowice [WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim powstanie kolejny duży park handlowy. Już w lutym ruszy budowa wyczekiwanego parku handlowego w centrum Siemianowic Śląskich! Nowe centrum handlowe realizowane przez Acteeum Group i Falcon Investment Management zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie siemianowickiego Rynku i na powierzchni 18 000 mkw. GLA udostępni klientom ofertę 45 sklepów i lokali gastronomicznych oraz 550 miejsc parkingowych. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2026 roku.
Dolny Śląsk: Trwa rozbudowa Panattoni Park Legnica [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Trwa rozbudowa Panattoni Park Legnica [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Legnica. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.
Lacoste otwiera pierwszy butik w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Lacoste otwiera pierwszy butik w Łodzi
Ponadczasowa elegancja, doskonała jakość i niebanalne wzornictwo – to filary znanej na całym świecie marki Lacoste, która właśnie otworzyła swój pierwszy łódzki butik w łódzkiej Manufakturze.
Kompleks famuł przy Ogrodowej 26/28 zostanie sprzedany. To jedyny ratunek dla tych budynkówartykuł
Pokaż artykuł
Kompleks famuł przy Ogrodowej 26/28 zostanie sprzedany. To jedyny ratunek dla tych budynków
Po uruchomieniu inwestycji przy ulicy Ogrodowej 24 (przebudowa na cele mieszkaniowo-usługowe we współpracy z Bankiem BNP Paribas Bank Polska S.A.) Łódź przystępuje do kolejnego kroku w celu uratowania pozostałych zabytkowych domów robotniczych zakładów Izraela Poznańskiego. Kompleks zostanie przeznaczony na sprzedaż za ok. 50 mln zł. Przyszły inwestor ma stworzyć przy Ogrodowej 26/28 atrakcyjną lokalizację przy jednoczesnym zachowaniu historycznego charakteru tego miejsca.
Ruszyła budowa parkingów wielopoziomowych w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi
Ruszyły prace przy budowie parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi. To pierwsza w naszym mieście inwestycja realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Łącznie na łodzian i turystów czekać będzie prawie 900 nowych zadaszonych miejsc parkingowych.
REKLAMA